mazās karamelizēto sīpolu maizītes, piekošanai pie siera.

Mazas, mazliet pikantas maizītes, kas pagatavotas no karamelizētiem sīpoliem, Čedaras siera un brūnā cukura, kas ietīti kārtainās mīklas rullītī, lieliski sader ar sieru, vīģu zaptīti un vīnu. Domāju labs ieteikums kādai vakarēšanai, tuvējo garo svētku brīvdienu sakarā.

Karamelizētu sīpolu un Čedaras siera maizītes

Nepieciešams:

~400g kārtainās mīklas
1 ēd.k. sviesta
1 liels sīpols
1 tējk. brūnā cukura
1/2 glāze rīvēta Čedaras siera

Pagatavošana:

Sīpolu nomizo, pārgriež uz pusēm un sagriež plānās šķēlītēs. Pannā izkausē sviestu, cep sīpolus, līdz tie karamelizējušies. Pievieno cukuru, pēc brīža noņem no uguns un mazliet atdzēsē. Kārtaino mīklu sadala 3 – 4 daļās (es ņēmu saldēto mīklu plāksnes, attiecīgi 4 plāksnītes) un izrullē taisnstūra formās. Vienā malā liek ~ 1 ēd.k. karamelizēto sīpolu un ~ 1 ēd.k. rīvētā siera, otru puses maliņu apsmērē ar taukvielām no sīpolu pannas. Cieši sarullē, sagriež 2 cm gabalos un ar roku mazliet piespiež. Liek uz cepampannas, kas pārklāta ar cepampapīru. Cep cepeškrāsnī 200C 12-13 minūtes.

2 thoughts on “mazās karamelizēto sīpolu maizītes, piekošanai pie siera.

 1. Esmeralda

  Recepte izskatās kā radīta šīm brīvdienām! Kurā mīklas taisnstūra malā jāliek tie sīpoli un siers – uz garās malas vai īsās? Un tad pretējo jānoziež ar taukvielām?

  Atbildēt
  1. Za Post author

   Es liku šaurākajā galā sīpolus un sieru, cieši sarullēju un pretējo galu ieziedu ar taukvielām, lai rullīts turas ciet. Lai labi garšo!

   Atbildēt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s