* k o l e k c i o n ē š a n a

kolekcionesana 1

* kolekcionēšana – aizraujošs vaļasprieks, kas rada prieku, meklējot, vācot lietas, kam kolekcionāra acīs ir kāda vērtība. Tam bieži vien pat var būt ne tik materiāla, bet emocionāla vērtība. Cilvēki krāj dažnedažādas, reizēm neiedomājamas lietas. Senu priekšmetu kolekcionēšana rada mistisku saikni ar iepriekšējām paaudzēm, tas ir kā ceļojums uz pagātni, it sevišķi, ja kolekcionāram ir plaša iztēle.
Kolekcionēšana protams prasa laiku, arī līdzekļus, brīžiem līdzcilvēku neizpratni, smagas nopūtas un stipri sarauktas uzacis ieraugot kārtējo atradumu.

kolekcionesana 2

kolekcionesana 3

Oi, es nepretendēju uz plašām un vērtām kolekcijām, taču manās lietu vākšanas, glabāšanas un novērtēšanas manierēs ir vērojamas izteiktas kolekcionāra iezīmes.
Reizēm tās ir absolūti nemateriālas un naudā nenovērtējamas atmiņas, ko gribas saglabāt par vietām, kur būts – ķērpis no fjordiem vai gliemežvāks no Jaunzēlandes plašajām pludmalēm. Cita veida kolekcionēšana. Atmiņu kolekcionēšana.
Un man ir fotogrāfijas. Gigabaitiem daudz. Mans aifons sen ir pārpildīts. Citi labāk jūtas palaižot bijušo un atplestām rokām sagaidot jauno, negremdējoties atmiņās, dzīvojot telpā bez neviena pagātnes liecinieka.
Bet man patīk. Krāt sajūtas.

kolekcionesana 5

kolekcionesana 6

kolekcionesana 7

kolekcionesana 4

stils & foto: Zane Jansone

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s